The better shopping experience

Next,-K-Supermarket-Redi,-2018_012.jpg

Vytvorte v predajni atraktívne a lukratívne prostredie, vďaka ktorému sa budú zákazníci radi vracať

Maloobchod prochází rychlým vývojem. Očekávání zákazníků a reakce na jejich potřeby jsou ještě důležitější než kdykoliv dříve, protože spotřebitelé objevují nové způsoby, jak splnit své potřeby nákupu.

Preto sme presvedčení, že v maloobchode nesmú byť dôležité len transakcie, ale aj zážitok. Aby predajne zvýšili záujem zákazníkov a prilákali ich do predajne, musia im ponúknuť lepší zážitok z nákupu.

Začínáme od základu

Prvním krokem u jakékoliv kategorie je zajistit pečlivou prezentaci produktů a srozumitelné ceny. Zejména v rychle obrátkových kategoriích nebo kategoriích s více SKU v různých typech a velikostech obalu hrají velmi důležitou roli merchandisingová řešení, díky kterým budou regály dobře organizované. Výsledkem je nejen líbivější prezentace, ale zaměstnanci nemusí trávit tolik času u regálů a mohou jej raději věnovat zákazníkům. 

Navigování zákazníků

Dalším důležitým krokem v rámci zvyšování komfortu je pomoc zákazníkům s orientací a nalezením produktů, které hledají. Mnoho nakupujících nakupuje automaticky a vybírají jen produkty a značky, kterým jsou věrní. K narušení zaběhlých návyků a snazšímu nalezení nového produktu značky nebo kategorie slouží barvy, tvary, světla a různá sdělení, včetně digitálních obrazovek. Dále pomáhají motivovat k impulzivnímu nakupování, které je v kategorii sladkostí a zboží denní spotřeby tak relevantní.

K určitému rozhodnutí o koupi mohou někteří zákazníci požadovat ještě více informací. Navigační sloupky značky představující typy produktů nebo celé kategorie, včetně barev a vizuálních orientačních pomůcek, usnadňují nakupujícím orientaci při hledání regálu a identifikaci správného produktu. Více informací si však může vyžádat navigace u složitějších kategorií s širokým výběrem značek, příchutí a typů produktů. Ta je však příležitostí pro on-line přístup ve formě digitálních průvodců produkty.

Angažování a inspirování prodejců

Ve snaze o vytvoření dokonalého nákupního prostředí musí prodejci a značkoví dodavatelé angažovat a inspirovat zákazníky. I v rostoucím objemu digitální reklamy stále mnoho nakupujících preferuje vlastní produkty, a to především v kategorii ovoce a zeleniny. Proměna formy nakupování z nutnosti na příjemný zážitek je pro zákazníky podnětem k návštěvě prodejny a tedy vyšším prodejům. Aby dokázali této příležitostí opravdu využít, zaměřuje se řada obchodníků a značkových dodavatelů na kategorie ovoce a zeleniny, které jsou vhodné k inspirování zákazníků. Příkladem je pestrá nabídka ovoce a zeleniny, nápady na recepty a suroviny nabízené křížovým merchandisingem popř. lahůdky a kavárny.

Díky více než 65letým zkušenostem dokázala společnost HL vyvinout širokou nabídku řešení vedoucím k lepšímu zážitku z nákupu. Přečtěte si více o tom, jak vám můžeme pomoct zlepšit nákupy z pohledu zákazníka v různých kategoriích.